9. Рідкісні та цінні видання

Постійне посилання на розділhttps://escriptorium.karazin.ua/handle/1237075002/9

У колекціях цього розділу розміщені електронні версії рідкісних і цінних видань ХІХ - ХХ ст.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Питання про судоплавність П. Дінця за доби Гаскойна
    (Луганське. «Радянська школа», був. «Освіта Донбасу». Орган Луганського Окрпаркому, Окр. Інсп. Нар. Освіти та Донецького І.Н.О., 1929) Фесенко, В.О.
    Думку над питанням про шляхи степової Україні… було розбуджено під час будування Луганського ливарного заводу. Гірництво найбільшою від усіх інших галузів господарства мірою потрібує доброї комунікації. Кам'яновугільна промисловість, що зародилася з моменту заснування Луганського заводу, постановила на черзі дня шукання досконаліших транспортових засобів. Про це досить виразно свідчать архівні справи Луганського ливарного заводу за доби Гаскойна. Поміж указів Берг-колегії за 1805 рік схоронився цінний у цьому відношенні документ: «Мнение господина инженер генерала-лейтенанта Де-Воланта о расчистке Донца» от 30-го марта 1805 г. (аркуші 143—150).
  • Ескіз
    Документ
    К истории возникновения города Луганска (По материалам Окружного Архива)
    (Луганск, 1926-10) Фесенко, В.А.
    «Радянська школа», бывш. «Просвещение Донбасса». Орган Луганского Окрпаркома, Окр. Отд. Народ. Образования и Донецкого И.Н.О.
  • Ескіз
    Документ
    Виробництво на Україні
    (Харків : Український робітник. Артемівськ, Друкарня Видавництва «Український робітник», 1926) Янжул, І.
    В умовах сучасної машинової техніки оснівні підвалини промисловости будь-якої країни — це вугілля та залізо. Вугілля є універсальне паливо, що розмірами вжитку займає перше місце серед низки речей опалення дарма, що йому конкурує біле вугілля (енергія падіння води; та нафта; вугілля дає рух більшості фабрик та заводів земної кулі. Залізо є незамінний матеріял для виготування машин та верстатів, для різних тривалих будівель (мостів, наприклад), для знаряддя і т. інш. Що більший розвиток має промисловість даної країни, то більше вона споживає вугілля та заліза. Україна є надто багата на ці мінерали. Донецький Басейн, що міститься у самому центрі України, є один з найбільших у Европі місцероджень твердого мінерального палива (вугілля, антрациту) та залізної руди. Сполучення цих двох оснівних для сучасної техніки мінералів зробило з Донбасу що-найбільший промисловий район Союзу Радянських Республік. Загально союзне значіння Донбасу знайшло собі влучну назву у виразі „Всеросійської кочегарні". Але копальні багатства України не вичерпуються лише вугіллям та залізом. На Донці, недалеко від Никополя, є великі поклади марганцевої руди, що вона має велику вагу у сталеливарній справі. В районі станції Микитівки (Донбас) знаходиться місцеродження живого срібла. Там же, в Донбасі, в районі села Брянцівки, є великі місцеродження кам'янки. У кол. Харківській губернії містяться соляні джерела, що сіль з них добувалася шляхом виварки. Надзвичайно багата Україна на різного роду коштовні глини. Нарешті, хліборобське значіння України й багатства її ґрунту становлять собою основу для розвитку виробництва що до обробки харчових продуктів — цукрового, олійного, борошняного й т. инш.
  • Ескіз
    Документ
    Описание Донецкого бассейна. Т.II. Разработка месторождений. Выпуск II
    (Екатеринослав: Издание Совета съезда горнопромышленников Юга России, 1915) Терпигорев, Александр Митрофанович; Терпігорєв, Олександр Митрофанович
    Пласты каменного угля в Донецком бассейне отличаются большим разнообразием своего залегания, качеством и свойством боковых пород; эти естественные условия обусловили применение разнообразных способов разработки, описание и разбор которых приводится ниже.
  • Ескіз
    Документ
    Описание Донецкого бассейна. Т.2. Разработка месторождений. Вып.1
    (Екатеринослав: Совет Съезда горнопромышленников Юга России, 1914) Терпигорев, Александр Митрофанович; Терпігорєв, Олександр Митрофанович
  • Ескіз
    Документ
    Очерк современного состояния горнозаводского дела в Донецком бассейне (окончание)
    (С.-Петербург: Типография и Хромолитография А. Траншель, 1889-02) Тиме, Ив.
    Недавнее открытие марганца в Екатеринославской губернии, в 20 верстах от Никополя, представляет собой ценный дар, необходимый для развития стального дела в Донецком бассейне. (Ив. Тиме).
  • Ескіз
    Документ
    Очерк современного состояния горнозаводского дела в Донецком бассейне
    (С.-Петербург: Типография и Хромолитография А. Траншель, 1889-01) Тиме, Ив.
    Находясь летом 1888 г. в г. Изюме, Харьковской губернии, в пределах Донецкого бассейна, мы предприняли небольшое (трехнедельное) путешествие в хорошо знакомом и дорогом по воспоминаниям для нас крае, где, лет около 20-ти тому назад, нам тоже пришлось немного потрудиться на пользу южного горного дела, исполнением правительственного поручения по устройству машин и механизмов для Лисичанского завода и рудника, домашними, русскими средствами… (Ив. Тиме).
  • Ескіз
    Документ
    Горная и горнозаводская промышленность юга России : в 2 т. Т.2. История горной и горнозаводской промышленности юга России от восьмидесятых годов прошлого века до войны 1914 года
    (Харьков : Издательство «Хозяйство Донбасса», 1924) Фомин, П.И.
    Настоящая работа представляет продолжение первого тома истории горнозаводской промышленности юга России, появившегося в 1915 году и охватывающего период времени от возникновения её до восьмидесятых годов прошлого века.
  • Ескіз
    Документ
    Край угля и железа (очерк)
    (С.-Петербург: Типография «Улей», 1913-04) Сурожский, П.
    Современник – ежемесячный журнал литературы, науки, истории, искусства, общественной жизни и политики.