9. Рідкісні та цінні видання

Постійне посилання на розділhttps://escriptorium.karazin.ua/handle/1237075002/9

У колекціях цього розділу розміщені електронні версії рідкісних і цінних видань ХІХ - ХХ ст.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 181
  • Ескіз
    Документ
    Твой брат Володя Куриленко (Венок герою)
    (Смоленск : ОГИЗ СМОЛГИЗ, 1944) Леонов, Леонид Максимович; Леонов, Леонід Максимович
    Пам'ять народу – величезна книга, де записано все. Народ наш добре пам'ятає заподіяне йому горе.
  • Ескіз
    Документ
    Воины Волхова
    (Ярославль : ОГИЗ Ярославское областное издательство, 1943) Курчавов, Иван Федорович; Курчавов, Іван Федорович
    У дні, коли закінчувалась робота над підготовкою книги, відбулася знаменна подія. Прорвано блокаду Ленінграда. Воїни Неви і Волхова зустрілися на полі бою, розпалені боєм, вкриті кіптявою і пороховим димом, зустрілися, щоб більше ніколи не роз'єднуватися. 18 січня 1943 року ... П'ятсот ночей прислухалися ленінградці до гуркоту гармат ...
  • Ескіз
    Документ
    Морская слава. Стихи 1941–1944
    (Москва ; Ленинград : Военно-морское издательство НКВМФ СССР . 1-я типо-литогр. УВМИ НКВМФ., 1945) Браун, Николай Леопольдович; Браун, Микола Леопольдович
    С самого начала Отечественной войны творчество ленинградского поэта Н. Брауна тесно связано с жизнью и героической деятельностью Краснознаменного Балтийского флота. Н. Браун в тяжелое время блокады Ленинграда являлся постоянным сотрудником газеты «Красный Балтийский флот». Поэт принимал деятельное участие в борьбе с немецкими захватчиками своим орудием-словом. — И в дни блокады, по ночам, бывало, Когда я, шапки не снимая, спал, Когда к стене подушка примерзала, За словом слово песню я слагал, — пишет о себе поэт в стихотворении «Подруга-песня». Моряки Балтики на страницах своей флотской газеты из номера в номер видели зовущие на борьбу стихи и пески своего поэта, его частушки и эпиграммы, разящие врага, посягнувшего на нашу священную родину. В сборник «Морская слава» поэт включил лирические стихотворения, написанные в годы Отечественной войны и в основном посвященные морякам Балтики, нашему Военно-Морскому Флоту, советской отчизне.
  • Ескіз
    Документ
    Италия в войне против гитлеровской Германии
    (Москва : ОГИЗ Госполитиздат, 1944) Тольятти, Пальмиро Микеле Никола (Эрколи, М.); Тольятті, Пальміро Мікеле Нікола (Ерколі, М.)
    25 липня 1943 р. Муссоліні, засновник італійського фашизму та голова фашистського уряду, подав у відставку. Фашистський уряд пішов із політичної сцени Італії, проіснувавши понад 20 років. 3 вересня, після дуже короткого періоду боротьби народних мас за вихід Італії з хвилі та опору реакціонерів тиску мас, новий італійський уряд на чолі з маршалом Бадольо капітулював, прийнявши всі умови, пред'явлені головнокомандувачем армії союзників в Італії генералом Ейзенхауером від імені урядів Великої Британії. та Сполучених Штатів.
  • Ескіз
    Документ
    Выступления, приказы, приветствия И.В.Сталина во время Великой Отечественной войны 1941–1945 гг. (Хронологический перечень)
    (Москва : Военное издательство Народного комиссариата обороны, 1945) Управление агитации и пропаганды ГЛАВПУРККА
    Виступи товариша Сталіна в роки Великої Вітчизняної війни Радянського Союзу — звернення до народу по радіо, доповіді та накази, присвячені річницям Великої Жовтневої соціалістичної революції, накази у зв'язку з роковинами Червоної Армії та Днем 1 Травня, 369 наказів у зв'язку з перемогами, здобутими над ворожими військами, десятки вітань працівникам тилу з нагоди військово-господарських успіхів та багато інших - є історичними документами, які відіграли найбільшу роль у справі організації розгрому німецько-фашистських загарбників. Нижче міститься хронологічний перелік виступів, наказів та привітань товариша Сталіна, опублікованих у газеті «Правда» за період війни. Усі документи розміщені за датами їх підписання, а в тих випадках, коли дата відсутня, — за днем опублікування їх у «Правді». Хронологічний перелік складено Державною бібліотекою СРСР імені В. І. Леніна.
  • Ескіз
    Документ
    Фольклор Вітчизняної війни
    (Львів : Львівський обласний Будинок народної творчості. Респ. Друко-хромолітографія «Атлас»., 1945)
    Матеріал зібраний в західних областях УРСР – Львівській, Дрогобицькій, Станіславській, Тернопільській – фольклорною секцією Львівського обласного Будинку народної творчості. Збирачі: В. Лавриненко, І. Люклян, А. Мацкевич, С. Товарницька.
  • Ескіз
    Документ
    Сибирь в Великой Отечественной войне
    (Омск : ОГИЗ ОМГИЗ . Типография издательства «Омская правда», 1943) Стрельский, Вячеслав Иванович; Отдел Госархивов УНКВД по Омской области; Стрельський, В'ячеслав Іванович
    В древних легендах хакассов: о богатырях живут воинственные традиции предков. Одна из таких легенд — легенда о богатыре Самохе. Когда за Абаканом, на крутых склонах горы Самохвал курится туман, хакасские чабаны говорят: то не гора, то богатырь лежит — Самох. Он, Самох, был богатырем. чабаном. Пришел из-за реки злой князь с войском. Худо стало хакассам. Поднялся Самох во весь свой рост и прогнал войско князя за реку, а сам лег тут головой к Енисею, ногами в Абакан уперся. С этой поры лежит, караулит, чтобы злой князь опять не принес беды хакассам. Сотни таких богатырей поднимаются теперь на ратные и трудовые подвиги. Нынешними историческими битвами с немецко-фашистскими захватчиками они закрепляют право не только на свое прошлое, но и на свое будущее, которое им принадлежит и которое они своими руками теперь в боях завоевывают. Свой патриотический долг перед родиной в Великой Отечественной войне советского народа против немецко-фашистских захватчиков сибиряки на фронте и в тылу выполняют с честью. Всю свою богатырскую силу поставила Сибирь на службу фронту. Никогда еще в нашей истории Сибирь не играла такой роли, как в эти дни — в дни Великой Отечественной войны.
  • Ескіз
    Документ
    Великая Отечественная война. Указатель литературы за июль – сентябрь 1942 года
    (Москва : Типография «Гудок» . Государственная библиотека СССР им. В.И. Ленина, 1943) Государственная библиотека СССР имени В.И. Ленина; Державна бібліотека СРСР імені В.І. Леніна
    Державна бібліотека СРСР ім. В. І. Леніна веде роботу з всеосяжної бібліографії літератури, присвяченої Великій Вітчизняній війні радянського народу проти німецько-фашистських загарбників. Ця велика праця розрахована, головним чином, на використання їх у науковій роботі представниками різних спеціальностей, які працюють над проблемами Вітчизняної війни. Цей покажчик охоплює книги та статті з журналів і газет в основному з липня по вересень 1942 року, хронологічно примикаючи до виданого Державним бібліотечно-бібліографічним видавництвом покажчика за перший рік війни.
  • Ескіз
    Документ
    Збірник пісень Вітчизняної війни. Складено з творів композиторів Харкова до річниці визволення рідного міста від німецько-фашистських загарбників
    (Харків : Видавництво «Соціалістична Харківщина». Друкарня «Мистецтво»., 1944)
    "Напередодні Вітчизняної війни Харківська Спілка Радянських Композиторів являла собою один з найміцніших творчих колективів на Україні, що складався з 36-ти композиторів та музикознавців. Потрапивши під час евакуації до братніх національних республік Радянського Союзу, харківські композитори, з одного боку, значно збагатили свою музичну мову вивченням на місці музичного фольклору цих республік і, з другого боку, своєю творчістю внесли багато цінного в розвиток музичної культури братніх республік. Треба також відзначити творчу роботу харківських композиторів у військових частинах. Композитор Лебединець за свою роботу в Академії ім. Молотова та у військових частинах Середньоазіатської Військової Округи одержав звання заслуженого діяча мистецтв Узбекської РСР. На конкурсі в Ашхабаді на похідну червоноармійську пісню Мейтус одержав першу премію, а Файнтух на конкурсі Середньоазіатської Військової Округи за свою стройову пісню „Зеленые фуражки" одержав третю премію. Повернувшись до рідного Харкова, наші композитори, ще з більшим піднесенням і творчим підйомом взялись до творчої праці. За короткий час поновлення роботи Спілки з'явилось багато творів, значне місце серед яких складають твори, присвячені визволенню Харкова: Лебединець—„Харківським дивізіям"; Тіц—„Навіки наш"; Гайдамака—„Пісня про Харків"; Дашевський—„Последняя почесть" (пісня пам'яті генерала Ватутіна); Нахабін—„Ой, поля, ви, поля"; Борисов—„Вперед в наступленье". За час відновлення роботи Харківської Спілки Композиторів члени Спілки—музикознавці закінчили ряд цікавих науково-дослідницьких робіт. Так, наприклад, кандидат мистецтвознавчих наук, професор Міклашевський закінчив свою цікаву працю „Музичне життя Харкова" від його заснування до наших часів. Доцент Тюменева закінчила дослідницьку роботу на тему: „Чайковський і українська народна пісня". Цю збірку вибраних пісень Харківська Спілка Композиторів склала до річниці визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників. До цієї знаменної роковини колектив харківських композиторів приходить, як що і не в тому складі, як це було до війни, але знову згуртований як і раніше, навколо Спілки Композиторів і сповнений творчого ентузіазму в ім'я Вітчизни, в ім'я перемоги над заклятим ворогом, яка вже не за горами".
  • Ескіз
    Документ
    В Крыму (Из записок военного корреспондента)
    (Симферополь : Издательство «Красный Крым», 1945) Холендро, Дмитро Михайлович; Холендро, Дмитрий Михайлович