За дитячу книжку і кінофільм : збірка статтів

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1926

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Плужанин

Анотація

Авторові цих статтів — педагогові - журналістові з самого початку педроботи довелося на практиці спіткатися з великою бідою, що її наші діти мали і зараз ще відчувають: не було дитячої книжки в потрібній кількості та виборі, з охватом дітей-читачів різного віку. Подані в цій книжці статті в свій час були обговорені на засіданнях студії Плуга, деякі ще до друку, інші — потім, в них було внесено відповідні корективи і зауваження тов. студійців. Автор увів в цю книжку і кілька статтів про дитяче кіно, вважаючи, що остання справа ще в більшій мірі болючіша і ще менше розроблена педагогами, вже не кажучи про майже цілковиту відсутність статтів на цю тему в старій педагогічній літературі. Воно цілком зрозуміло, бо кіно набрало величезної популярности лише за останнє 10-річчя. Кіно в школі має колосальне майбутнє, яко педагогічний прийом та підсобник. В той же час економічні можливості вже дають змогу і в цій ділянці більше подумати про дітей. Шкільне кіно, мандрівне кіно, дитячі фільми і ті можливості, що може дати кіно в справі виховання й навчання — це те недалеке „завтра", яке на багато відсотків полегчить роботу педагогові, дасть незміримо багато нашим дітям і зробить навчання веселим, цікавим.

Опис

Один час наша преса почала було кампанію за дитячу книжку, але якось блідо, а потім і зовсім притихла. Дехто навіть пробував довести, що книжки є, нема чого кричати. Дійсно — є щось з 150 книжок. Так цього досить!?. Це на 20.000 шкіл і дитбудинків, це на 7.000.000 дітей! До того ж ці 150 книжок видруковано в кількості 600.000 прим, (пересічно дитяча книжка виходить з 4-х тисячним тиражем). Коли ще взяти на увагу, що якусь кількість книжок забрано буде за межі УСРР (Америка, Кубань, Сибір, РСФРР і т. п.) — для дітей УСРР лишається таки малувато. Та хіба ж можна зробити вибір з поміж 150 назв, з яких багатенько таких — „ні риба, ні м'ясо"! Наші видавництва друкують, але мало, між іншим, забуваючи часто про величезне значіння літератури для дітей. Прикладом, видавничий план ДВУ на 1926—27 рік передбачає випустити 72 назви, що становить лише 3,8% до всієї видавночої роботи ДВУ. Справу ще вскладняє українізація школи і потреба поставити вірно нац. питання уже серед дітей. Треба рішучих заходів, інакше діти наші довго будуть без книжки, або-ж користуватимуться сурогатами книжковими.

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Social sciences::Education, Центральна студія дитячої літератури Плуга (в 1925 р.), література для дітей в роботі спілки Плуг, літературний гурток в школі, дитяча п'єса, дитяча книжка, малюнки в дитячих книжках, дитячі кінофільми, сценарій кінофільму для дітей, дитяче кіно, куди надсилати рукописи дитячих книжок, який шлях проходить рукопис дитячої книжки, хто на Вкраїні видає дитячу літературу, бібліографія в справі дитячої літератури, українська література, література, українські письменники, фотографії письменників

Бібліографічний опис

Биковець, Михайло Миколайович. За дитячу книжку і кінофільм : збірка статтів / М.М. Биковець. – Харків : Плужанин, 1926 . – 64 с. : портр. – (З творів Спілки селянських письменників "Плуг").