За дитячу книжку і кінофільм : збірка статтів

Вантажиться...
Ескіз

Дата

ORCID

DOI

Науковий ступінь

Рівень дисертації

Шифр та назва спеціальності

Рада захисту

Установа захисту

Науковий керівник

Члени комітету

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Плужанин

Анотація

Авторові цих статтів — педагогові - журналістові з самого початку педроботи довелося на практиці спіткатися з великою бідою, що її наші діти мали і зараз ще відчувають: не було дитячої книжки в потрібній кількості та виборі, з охватом дітей-читачів різного віку. Подані в цій книжці статті в свій час були обговорені на засіданнях студії Плуга, деякі ще до друку, інші — потім, в них було внесено відповідні корективи і зауваження тов. студійців. Автор увів в цю книжку і кілька статтів про дитяче кіно, вважаючи, що остання справа ще в більшій мірі болючіша і ще менше розроблена педагогами, вже не кажучи про майже цілковиту відсутність статтів на цю тему в старій педагогічній літературі. Воно цілком зрозуміло, бо кіно набрало величезної популярности лише за останнє 10-річчя. Кіно в школі має колосальне майбутнє, яко педагогічний прийом та підсобник. В той же час економічні можливості вже дають змогу і в цій ділянці більше подумати про дітей. Шкільне кіно, мандрівне кіно, дитячі фільми і ті можливості, що може дати кіно в справі виховання й навчання — це те недалеке „завтра", яке на багато відсотків полегчить роботу педагогові, дасть незміримо багато нашим дітям і зробить навчання веселим, цікавим.

Опис

Один час наша преса почала було кампанію за дитячу книжку, але якось блідо, а потім і зовсім притихла. Дехто навіть пробував довести, що книжки є, нема чого кричати. Дійсно — є щось з 150 книжок. Так цього досить!?. Це на 20.000 шкіл і дитбудинків, це на 7.000.000 дітей! До того ж ці 150 книжок видруковано в кількості 600.000 прим, (пересічно дитяча книжка виходить з 4-х тисячним тиражем). Коли ще взяти на увагу, що якусь кількість книжок забрано буде за межі УСРР (Америка, Кубань, Сибір, РСФРР і т. п.) — для дітей УСРР лишається таки малувато. Та хіба ж можна зробити вибір з поміж 150 назв, з яких багатенько таких — „ні риба, ні м'ясо"! Наші видавництва друкують, але мало, між іншим, забуваючи часто про величезне значіння літератури для дітей. Прикладом, видавничий план ДВУ на 1926—27 рік передбачає випустити 72 назви, що становить лише 3,8% до всієї видавночої роботи ДВУ. Справу ще вскладняє українізація школи і потреба поставити вірно нац. питання уже серед дітей. Треба рішучих заходів, інакше діти наші довго будуть без книжки, або-ж користуватимуться сурогатами книжковими.

Бібліографічний опис

Биковець, Михайло Миколайович. За дитячу книжку і кінофільм : збірка статтів / М.М. Биковець. – Харків : Плужанин, 1926 . – 64 с. : портр. – (З творів Спілки селянських письменників "Плуг").

Підтвердження

Рецензія

Додано до

Згадується в