Крымско-татарские детские песни

Анотація

Титульний лист та обкладинка російською та татарською мовами; текст паралельно російською та татарською мовами.

Опис

"Мелодії, які пропонуються дітям - кримські, турецькі та казанські народні наспіви. З них багато татарських мелодій не є суто татарськими в музичному відношенні, оскільки зазнали впливу тих народностей, які поневолювали Крим у далекі історичні часи. Але нашої мети не входив музичний аналіз татарської пісні, це справа фахівця музиканта-этнографа. Ми ж брали ті пісні, які співаються серед татарського населення Криму та вважаються ними своїми рідними піснями. Досвід такої роботи перший і, звісно, має багато мінусів, які виправлять інші працівники на цій ниві. Беручи до уваги російських виховательок у татдетустановах, які не знають татарської мови, ми даємо, окрім татарського тексту, написаний татарською мовою, той самий текст, записаний російським алфавітом, і російський переклад — майже точний, але лише у вигляді підрядника для ознайомлення зі змістом оригіналу , але не для співу російською мовою. Ілюстрації, що супроводжують пісні, взяті з природи Криму, її історичних пам'яток та побуту кримських татар і можуть служити темами для розмов про побут та природу Криму та його корінних жителів. Методичні вказівки про те, як користуватися піснею, дано для татарських керівниць у передмові татарською мовою".

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Languages and linguistics, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Music, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, татарська мова, татары, татарские детские песни, крымские народные напевы, турецкие народные напевы, казанские народные напевы, методические указания, Баданинский У., Гамалов С., Акчокраклы О., Молодая армия, Весна, Лето, Осень, Зима, Дождевая капля, Жеребенок, Собака, Кошка, Мышка, Зайчик, Лягушки, Пчелы, Кошка и мышка, Зеркало, Колыбельная песня, Рекомендуемые музыкальные произведения по дошкольным и школьным учреждениям, татарские детские учреждения, Крым

Бібліографічний опис

Бахаревич З. Крымско-татарские детские песни / З. Бахаревич , А. Одабаш. – Симферополь : Крымгосиздат, 1926. – 48 с. : ил. , с нотами.