Збірник пісень Вітчизняної війни. Складено з творів композиторів Харкова до річниці визволення рідного міста від німецько-фашистських загарбників

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1944

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Видавництво «Соціалістична Харківщина». Друкарня «Мистецтво».

Анотація

"Напередодні Вітчизняної війни Харківська Спілка Радянських Композиторів являла собою один з найміцніших творчих колективів на Україні, що складався з 36-ти композиторів та музикознавців. Потрапивши під час евакуації до братніх національних республік Радянського Союзу, харківські композитори, з одного боку, значно збагатили свою музичну мову вивченням на місці музичного фольклору цих республік і, з другого боку, своєю творчістю внесли багато цінного в розвиток музичної культури братніх республік. Треба також відзначити творчу роботу харківських композиторів у військових частинах. Композитор Лебединець за свою роботу в Академії ім. Молотова та у військових частинах Середньоазіатської Військової Округи одержав звання заслуженого діяча мистецтв Узбекської РСР. На конкурсі в Ашхабаді на похідну червоноармійську пісню Мейтус одержав першу премію, а Файнтух на конкурсі Середньоазіатської Військової Округи за свою стройову пісню „Зеленые фуражки" одержав третю премію. Повернувшись до рідного Харкова, наші композитори, ще з більшим піднесенням і творчим підйомом взялись до творчої праці. За короткий час поновлення роботи Спілки з'явилось багато творів, значне місце серед яких складають твори, присвячені визволенню Харкова: Лебединець—„Харківським дивізіям"; Тіц—„Навіки наш"; Гайдамака—„Пісня про Харків"; Дашевський—„Последняя почесть" (пісня пам'яті генерала Ватутіна); Нахабін—„Ой, поля, ви, поля"; Борисов—„Вперед в наступленье". За час відновлення роботи Харківської Спілки Композиторів члени Спілки—музикознавці закінчили ряд цікавих науково-дослідницьких робіт. Так, наприклад, кандидат мистецтвознавчих наук, професор Міклашевський закінчив свою цікаву працю „Музичне життя Харкова" від його заснування до наших часів. Доцент Тюменева закінчила дослідницьку роботу на тему: „Чайковський і українська народна пісня". Цю збірку вибраних пісень Харківська Спілка Композиторів склала до річниці визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників. До цієї знаменної роковини колектив харківських композиторів приходить, як що і не в тому складі, як це було до війни, але знову згуртований як і раніше, навколо Спілки Композиторів і сповнений творчого ентузіазму в ім'я Вітчизни, в ім'я перемоги над заклятим ворогом, яка вже не за горами".

Опис

"...Кличем окриленим, радості знаменем шириться вістка, як марш: Харків не скорений, Харків поранений знов і навіки вже наш..." (Т. Масенко)

Ключові слова

воєнна історія, The Second World War, Друга світова війна, Велика Вітчизняна війна, боротьба з фашизмом, любов до Батьківщини, Ukraine, History of Ukraine, українці у Великій Вітчизняній війні, Україна, Харків воєнний, визволення Харкова від німецько-фашистських окупантів, допомога фронту, Харківська Спілка Радянських Композиторів, Барабашов В., харківський композитор, Лебединець А., Дашевський О., Тіц М., Гайдамака П., Борисов В., Нахабин В., Батюк П., Фаненштіль Л., Вербовський Л., Заграничний З., патриотизм, мистецтво проти війни, література про війну, поети про війну, пісні воєнного часу, вірші про війну, народний фольклор, українська література, українські народні пісні, Кондратенко А., Зенкевич М., Бажан М., Масенко Т., Забіла Н., Кац З., Талалаєвський М., Малишко А., Цюпа Ів., Новицький О., Герасименко К., Сосюра В., Донченко Н., Рильський М., Доленго М., Коган М., ноти, пісня про Харків

Бібліографічний опис

Збірник пісень Вітчизняної війни. Складено з творів композиторів Харкова до річниці визволення рідного міста від німецько-фашистських загарбників. – Харків: Видавництво «Соціалістична Харківщина», 1944. – 84 с. : ноти.