Гряде розплата

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1944

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Українське Державне видавництво. Друкарня «Мистецтво», Харків.

Анотація

"Земля ридає. Стогнуть гори. О, горе, горе, горе, горе! Куди не кинь, куди не глянь, кипить кривавий океан народних мук... Німіють боги. Шкода шукати аналогій у хащах темних та глибоких минулих плутаних сторіч. Нема. Не знайдеш. Марна річ."

Опис

"Дивлюсь і бачу — скрізь пустині. Де міста? Де слави древньої святині? Скрізь руйновища й тінь хреста проклятого на всіх язиках. — Потрощені сади, ліси... В степах стоогнений музика громохко трубить на баси... Якою кров'ю віддамо за спалені веселі села? ... Карбуймо у серці все ми! І прийдемо з усіх кінців, без тіні жалю на лиці і запитаєм: де подів добуте нами у труді добро? Куди сховав те, що безкарно грабував у нашім краї, в полі, в хаті? Про все спитаєм при розплаті! Про вугіль, хліб, вино, залізо, кого, за що і де зарізав, спалив, замучив, розтерзав?.. Ані одна гірка сльоза не буде прощена! Сповна наллєм смертельного вина і скажем: пий, твоя війна, твоя, мерзотнику, вина — тобі й питво отруйне пити!"

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, литература о войне, стихи, военная история, Друга світова війна, Вторая мировая война, The Second World War, митці проти війни, Ukraine, history of Ukraine, military history, поэты о войне, злочини німецько-фашистських загарбників, зверства немецко-фашистских захватчиков, борьба с фашизмом, вірші про війну, Украина, история Украины, історія України

Бібліографічний опис

Засенко Олекса Єлисейович. Гряде розплата / О. Засенко . - Київ ; Харків : Українське Державне видавництво , 1944 . – 20 с.