Про віщо співають куранти

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1945

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Харківське книжково-журнально-газетне видавництво

Анотація

"... Все ближче і ближче підходили до Харкова танкові дивізії окупантів. Все більше і більше з'являлося в депо поранених паровозів. Хвилюючись, Покусай з тривогою оглядав їхні пошкодження. Це були рани, здобуті в бою. Збиті труби, продірявлені тендери, побита скаллям снарядів обшивка... І тоді виринало дивне почуття: наче він бачив не машини, а живих людей — зранених, порубаних, понівечених, не знати за що скривджених... А ворог стояв уже біля воріт міста. Покусай бачив як воно змінилося. Де ви, знайомі гомінкі вулиці? На широких майданах вирито траншеї, брук перетинають їжаки з залізних рейок, протитанкові ями. Багато будинків визирають уже сліпими зіницями вибитих шибок. І з особливою глибиною відчув Покусай, яка страшна небезпека загрожує його рідному місту. Що — місту? Всю Батьківщину вкриває чорна лиховісна тінь. Що ж робити? Як захистити тебе, рідна земле?"

Опис

"Це було у незабутні дні сталінградської епопеї. Машиніст Олександр Іванович Покусай водив ешелони з військовим спорядженням для героїчних захисників легендарного міста на Волзі. Починаючи з листопада 1942 року до моменту оточення армії Паулюса, він привів на фронт захисникам Сталінграда сто п'ятдесят ешелонів з бойовими машинами й військовим спорядженням, щоразу вимагаючи давати йому поїзд на 200—300 тонн важчий за норму. Таким чином, славний машиніст перевіз на фронт додаткового вантажу понад тридцять тисяч тонн, тобто тридцять додаткових ешелонів. Сто п'ятдесят рейсів! Кожний рейс був сповнений небезпеки, бо фашистські льотчики шалено бомбардували поїзди, що прямували до фронту. Вісімдесят разів налітали німецькі шуліки на ешелони, що їх вів Олександр Покусай. Вісімдесят бомбардувань зазнав він на лінії між Поворіно і Сталінградом".

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Military intelligence and security service, Харківщина, Покусай Олександр Іванович, машиніст, черговий по депо станції Харків-Сортувальна, Герой Соціалістичної праці, Орден Леніна, Золота Зірка, оборонний поїзд, литература о войне, военная история, Вторая мировая война, The Second World War, любовь к Родине, дружба народов, борьба с фашизмом, патриотизм, герої Вітчизняної війни, труд в тылу, Друга світова війна, митці проти війни, героизм, Ukraine, history of Ukraine, Украина, история Украины, Харків, Сталінград, герої Харківщини

Бібліографічний опис

Донченко Олесь Васильович. Про віщо співають куранти / Олесь Донченко . – Харків : Харківське книжково-журнально-газетне видавництво , 1945 . – 32 с.