На фашистській каторзі : Розповідь колгоспниці Валентини Качури

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1943

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Укрвидав ЦК КП(б)У, Друкарня в-ва «Московский большевик».

Анотація

Минув рік з того нещасливого дня, коли німці вивезли мене разом з великою групою української молоді з рідного села на Сумщині в прокляту Німеччину. Але все, що я бачила і пережила за місяці поневіряння у фашистській неволі, і досі стоїть, як живе, перед моїми очима. Ніколи не забути ридання і сліз матерів, які вийшли проводжати нас у вигнання. Розігнавши проводжаючих, німецькі поліцаї оточили нас, як арештантів, і погнали по дорозі до міста Сум. Це було в неділю 21 червня 1942 року. На станції Суми нас, полонених, чекав ешелон з 60-ти товарних вагонів. Вагони були брудні, і нас загнали туди, як худобу. Біля кожних дверей вагона сів озброєний автоматом німець-вартовий. Скоро поїзд рушив, і потяглися смутні, тяжкі дні дороги на каторгу.

Опис

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Military intelligence and security service, німецько-фашистське рабство, звірства німецько-фашистських загарбників, Велика Вітчизняна війна, Друга світова війна, The Second World War, любов до Батьківщини, дружба народів, боротьба з фашизмом, history of Ukraine, Ukraine, Україна, Червона Армія, любов до України, історія України, інтернаціоналізм

Бібліографічний опис

Качура, Валентина. На фашистській каторзі: Розповідь колгоспниці Валентини Качури / В. Качура. – Укрвидав ЦК КП(б)У, 1943. – 8 с.