"Український Ренесанс"

Постійне посилання на розділhttps://escriptorium.karazin.ua/handle/1237075002/9753

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Український правопис
    (Харків ; Київ : Державне видавництво України, 1929) Грунський, Микола Кузьмич; Мироненко, Михайло Іванович
    «Державний Науково-Методологічний Комітет Наркомосвіти УСРР по секції соціального виховання, професійної освіти, політосвіти дозволив до вжитку як довідник для вчительства, студентства, курсів українознавства та самоосвіти».
  • Ескіз
    Документ
    Основи нового українського правопису
    (Київ : Держрест "Київ-Друк", 8-ма друкарня, 1929) Грунський, Микола Кузьмич
    Авторове видання.
  • Ескіз
    Документ
    Новий український правопис : [за офіційними матеріалами та даними Державної Правописної Комісії і Всеукраїнської Конференції]
    (Київ : Трест "Київ-Друк", 6-та друкарня, 1929) Гладкий, Микола Костянтинович
  • Ескіз
    Документ
    Український правопис
    (Харків : Державне видавництво України, 1928) Народний комісаріат освіти УСРР, Державна комісія для впорядкування українського правопису
  • Ескіз
    Документ
    Організованість шкільних груп та її вимірювання
    (Харьков, 1929) Залужний, Олександр Самійлович
  • Ескіз
    Документ
    Про уточнення деяких основних понять при вивченні поведінки дитини
    (Харьков, 1928) Залужний, Олександр Самійлович
  • Ескіз
    Документ
    Японська мова: Теоретично-практичний курс : Підручник для вжитку на курсах східних мов ВУНАС
    (Харків, 1926-11) Пущенко, Федір Дем’янович
    Сього підручника писано в 1918 році, в надії, що либонь наспіє той час, коли він – здасться. Тепер, як потреба в йому стала вже й фактом, авторові лишається тільки дещо змінити у своїй праці, пристосовуючи її до певної конкретної мети й узявши до уваги сучасні педагогічні досягнення, та відповідно змінивши український правопис і термінологію. Отже підручник сей є конспект курсу япмови, що читається на курсах східніх мов при ВУНАС у Харкові. Підручник виходитиме у світ зошитами що два тижні і кожний зошит міститиме в собі матеріал, що його простудійовано фактично в курсах – протягом двох тижнів, згідно програми та плану навчання япмови для курсів. (Ф. Пущенко. 1/XI – 1926 р.).
  • Ескіз
    Документ
    Виробництво на Україні
    (Харків : Український робітник. Артемівськ, Друкарня Видавництва «Український робітник», 1926) Янжул, І.
    В умовах сучасної машинової техніки оснівні підвалини промисловости будь-якої країни — це вугілля та залізо. Вугілля є універсальне паливо, що розмірами вжитку займає перше місце серед низки речей опалення дарма, що йому конкурує біле вугілля (енергія падіння води; та нафта; вугілля дає рух більшості фабрик та заводів земної кулі. Залізо є незамінний матеріял для виготування машин та верстатів, для різних тривалих будівель (мостів, наприклад), для знаряддя і т. інш. Що більший розвиток має промисловість даної країни, то більше вона споживає вугілля та заліза. Україна є надто багата на ці мінерали. Донецький Басейн, що міститься у самому центрі України, є один з найбільших у Европі місцероджень твердого мінерального палива (вугілля, антрациту) та залізної руди. Сполучення цих двох оснівних для сучасної техніки мінералів зробило з Донбасу що-найбільший промисловий район Союзу Радянських Республік. Загально союзне значіння Донбасу знайшло собі влучну назву у виразі „Всеросійської кочегарні". Але копальні багатства України не вичерпуються лише вугіллям та залізом. На Донці, недалеко від Никополя, є великі поклади марганцевої руди, що вона має велику вагу у сталеливарній справі. В районі станції Микитівки (Донбас) знаходиться місцеродження живого срібла. Там же, в Донбасі, в районі села Брянцівки, є великі місцеродження кам'янки. У кол. Харківській губернії містяться соляні джерела, що сіль з них добувалася шляхом виварки. Надзвичайно багата Україна на різного роду коштовні глини. Нарешті, хліборобське значіння України й багатства її ґрунту становлять собою основу для розвитку виробництва що до обробки харчових продуктів — цукрового, олійного, борошняного й т. инш.
  • Ескіз
    Документ
    За дитячу книжку і кінофільм : збірка статтів
    (Харків : Плужанин, 1926) Биковець, Михайло Миколайович
    Авторові цих статтів — педагогові - журналістові з самого початку педроботи довелося на практиці спіткатися з великою бідою, що її наші діти мали і зараз ще відчувають: не було дитячої книжки в потрібній кількості та виборі, з охватом дітей-читачів різного віку. Подані в цій книжці статті в свій час були обговорені на засіданнях студії Плуга, деякі ще до друку, інші — потім, в них було внесено відповідні корективи і зауваження тов. студійців. Автор увів в цю книжку і кілька статтів про дитяче кіно, вважаючи, що остання справа ще в більшій мірі болючіша і ще менше розроблена педагогами, вже не кажучи про майже цілковиту відсутність статтів на цю тему в старій педагогічній літературі. Воно цілком зрозуміло, бо кіно набрало величезної популярности лише за останнє 10-річчя. Кіно в школі має колосальне майбутнє, яко педагогічний прийом та підсобник. В той же час економічні можливості вже дають змогу і в цій ділянці більше подумати про дітей. Шкільне кіно, мандрівне кіно, дитячі фільми і ті можливості, що може дати кіно в справі виховання й навчання — це те недалеке „завтра", яке на багато відсотків полегчить роботу педагогові, дасть незміримо багато нашим дітям і зробить навчання веселим, цікавим.
  • Ескіз
    Документ
    Жизнь современного украинского студенчества (по данным студенческих переписей и других обследований)
    (Харьков : Червоний шлях, 1924) Попов, И.И.; Зузик, Дмитрий Тимофеевич; Зузик Дмитро Тимофійович; Коган, Виктор Моисеевич; Коган, Віктор Мойсейович; Попов, І.І.
    Із фондів Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.