Плужанин. – 1927. – № 11–12 (15–16) (листопад–грудень)

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1927-11

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Державне Видавництво України. Перша друкарня Державного Видавництва України імені Г.І. Петровського

Анотація

Цим номером «Плужанин» припиняє своє видання. Замість його передплатники одержуватимуть новий журнал «Плуг». Перший номер журналу «Плуг» вийде 25 січня.

Опис

Валер Проноза (В. Блакитний) на „Ярмарку мистецтва" (Нотатки) ...1920 рік — рік холоду, голодних пайків, розклейки газет на парканах . . . Тогочасне літературно-громадське життя в Харкові лише починало вибруньковуватися. Про будь які утворення літорганізації не могло, звичайно, бути мови вже через те, що нікого було організовувати. Був В. Коряк (за термінологією того часу — „Голова Всеукрліткому"), та не величка групка письменників - поетів-газетярів, трохи більше як десяток: Блакитний, Коряк, Семенко, Пилипенко, Кулик, Доленго, Христовий. Мамонтів, Яловий, Коцюба, Алешко, Таран, Колос, Калюжний . . (пізніше прийшов Панів) Ще не було на Харківському літературному обрію: В. Сосюри, що загартовувався на фронтах громадянської війни (прийшов трохи пізніше), М. Хвильового, що несміливо випробовував свої сили у газеті „Селянська Біднота" байками за псевдонімом «Дядько Микола», М. Йогансена, що лише починав писати перші вірші, Валеріяна Поліщука, що сидів у Катеринославі і складав альманах „Гроно". Періодичну пресу українською мовою на той час репрезентували дві - три газети (на всю Україну): «Вісти» на чолі з т. В. Блакитним. „Селянська Біднота" (Н. Калюжний) та в Київі. Що-до літературно-мистецьких журналів, то єдиний журнал „Театральні Вісти" (російсько-українською мовою) і той виходив не регулярно. На кінець 1920 року за ініціативою В. Блакитного утворився перший журнал місячник літератури й критики — „Шляхи мистецтва" — за редакцією В. Блакитного і Г. Коцюби. Але місячником він був лише з назви. Видавничі можливости тоді були дуже обмежені: Перше число „Шляхів Мистецтва" вийшло майже через півроку після того, як було здано до друкарні. (Василь Алешко).

Ключові слова

Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Mass communication, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, Kharkiv magazine, Харків, українська література, література, українська проза, українська поезія, українські письменники, фотографії письменників, Спілка селянських письменників Плуг, історія української літератури, Годованець М., Головко А., Три сини – пролог, Нарушевич М., Чередниченко В., Пилипенко С., Мисик В., Шульга-Шульженко М., Минко В., Мік Михайло, Годкевич М., Українське красне письменство останнього десятиріччя в цифрах, Білецький О., професор, Василь Алешко, Алешко В., портрет, Валер Проноза (В. Блакитний) на «Ярмарку мистецтва», Блакитний Василь, Сінклер А., Крук Е., Зелена гвоздика, Плужанська бібліотека, Список художніх творів плужна окремими книжками до десятиріччя Жовтневої революції, Зміст журнала «Плужанин» за 1927 рік

Бібліографічний опис

Плужанин : літературно-художній і критичний місячник. – Харків : Державне Видавництво України , 1927 . – № 11–12 (15–16) (листопад–грудень). – 120 с. ; 1 вкл. арк. іл.