Що таке Лаврська друкарня та кому вона служила

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1930

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків ; Київ : Державне видавництво України

Анотація

Лаврська друкарня одна з перших на Україні. Друкарська техніка, що з'явилася в Голяндії та Німеччині в першій половині XV ст., у зв'язку з загальним розвитком торговлі, шляхів, з пожвавленням зносин, а разом з тим із зростанням потреби на книжку,— швидким темпом поширюється в Европі; уже в кінці того самого століття з'являється вона в Польщі, в Чехії, далі на півдні, в Чорногорії; на початку XVI ст. виходить перша книга білоруською мовою (у Празі); в половині XVI ст. виникає друкарство в Москві, а через десять років — р. 1574 — на Україні, а саме — в Галичині, у Львові, що був під той час великим торговельним містом. Маленькі приватні друкарні засновували і по інших галицьких містах. Далі друкарство переходить в Острог на Волині. Перші друкарі це окремі підприємці кустарі, що або сами видавали книжки або робили це за допомогою держави. Але тільки тоді друкарська справа стала міцна, коли вона почала спиратися на капітал певних організацій. Такою організацією у Львові було об'єднання торговельної кляси (міщанства) — Львівське братство; такою, але ще міцнішою організацією являються манастирі. Для них друкарство було і значна прибуткова стаття, і важливе знаряддя політичної боротьби.

Опис

Лаврська друкарня — перша з таких манастирських друкарень— виникла на початку XVII ст.

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::Book and library history, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Всеукраїнський музейний городок, Лаврська друкарня, друкарня, друкарство, друкарська техніка, монастирська друкарня

Бібліографічний опис

Щепотьєва М. Що таке Лаврська друкарня та кому вона служила / М. Щепотьєва. – Харків ; Київ : Державне видавництво України, 1930. – 32 с. : іл.