Про знахідку скам'янілої риби в Харківському поверсі слободи "Меловой" Ізюмської округи

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1929

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Видавництво ХДУ

Анотація

Навесні 1928 року геологічним кабінетом Харківського ІНО було одержано повідомлення про те, що в слободі Балаклеї (Ізюмської округи) знайдено якусь то скам'янілу рибу. За пропозицією завідувача кабінетом проф. Д. М Соболева, я виїхав до Балаклеї з метою зібрати відомості про нахідку, а коли можливо то й привезти її до геологічного музею ІНО. Коли я приїхав до Балаклеї, то мені вдалось вияснити, що у одного з тамтешних мешканців, дійсно знаходиться скам'яніла риба, яку було знайдено в зеленому главконітовому пісковцеві і так гарно схоронено, що навіть особи, які мають мале відношення до палеонтології, без труднощів визначили, що відбиток цей належить рибі. Камінь, в якому було знайдено скам'янілу рибу, був привезений до Балаклеї, для будівлі з слободи „Меловой". З метою виявлення умов залягання главконітового пісковця з скам'янілою рибою, я оглянув каменярню в слободі „Меловой". Слобода „Меловая" розтошована на правому березі р. Дінця на місці впадання в нього р. „Меловой", в місцевості, яка досить багато зрізана ярами.

Опис

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History of science, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::Archaeology subjects, Харківщина, Харківське Товариство дослідників природи, история Харьковского университета, Харьковский университет, Kharkov University, the history of Kharkov University, скам'яніла риба, геологічний кабінет Харківського ІНО, Балаклея, слобода, Ізюмська округа, палеонтологія, Меловая, слобода

Бібліографічний опис

Карякін, Леонід Іванович. Про знахідку скам'янілої риби в Харківському поверсі слободи "Меловой" Ізюмської округи / Л.І. Карякін . – Харків : Видавництво ХДУ, [1929] . – 83-85 с. : іл. – Окремий відбиток з "Трудів Харківського Т-ва дослідників природи". Т.54, 1930 р.