Буковинська краса (Літературно-біографічний нарис про О. Кобилянську)

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1944

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Київ ; Харків : Українське Державне видавництво

Анотація

Далекий острівець землі, оточений непроглядними хащами, — і тільки вкриті терном і гострим каменем стежки нагадують, що існують дороги до великої землі. Та ще тумани клубочаться в урвищах, сповиваючи обрії, посилаючи свої їдкі випари на той острів, та хіба іноді прорветься промінь крізь них з землі великої і жаданої. Треба мати велику мужність в серці, щоб не зневіритись, не втратити надій, побачити в маленькому острівці частку великої укоханої батьківщини і оспівати його, опоетизувати навіки. Велич Ольги Кобилянської в твердості духа, в незміренній силі любові до України і свого народу, до її частки — Буковини. Закинута і одірвана долею од великого слов'янського світу, серед німецьких хвиль, що билися об поріг в дійному стремлінні на схід, Буковина була справді одним з перших об'єктів германізації, але народ її встояв, зберігши вірність прадідівським звичаям, своїй культурі, зберігши свою національну гідність. Ольга Кобилянська, як вірна дочка свого народу, була виразником невичерпних духовних сил народу, його патріотичних почуттів, його зброєю в опорі онімечуванню. Творчість Ольги Кобилянської припадає на останнє десятиріччя XIX і першу третину XX сторіччя. Вона бачила здійснення віковічних мрій українського народу — історичне возз'єднання українських земель, а закінчила своє життя навесні 1942 року серед лиха і смутку, принесеного німецькими загарбниками на тимчасово окуповані ними українські землі. Ольга Кобилянська була пристрасною патріоткою і співцем своєї чудової Буковини і гордих буковинців, що їх благородство протиставляла вона бундючності зарозумілих німецьких „культуртрегерів". Любов до Буковини, до свого народу — основний мотив у творчості письменниці. Можна без перебільшення сказати, що буковинська природа знайшла найкращого свого співця в особі Ольги Кобилянської.

Опис

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Кобилянська Ольга, портрет, українська література, українська мова, співець Буковини, буковинський орел, український народ, Буковина, буковинська література, творчість Ольги Кобилянської, любов до Буковини, любов до свого народу

Бібліографічний опис

Кобилецький Юрій. Буковинська краса (Літературно-біографічний нарис про О. Кобилянську) / Юрій Спиридонович Кобилецький . – Київ ; Харків : Українське Державне видавництво , 1944 . – 32 с. : портр.