Проект адміністративного центру і схема забудови житлового сектору навколо площі Дзержинського в Харкові

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1929-12

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Державне видавництво України

Анотація

Ген-плян земель, що охоплено проектом, займає полуднево-західню частину нагірного масиву, що спадає до району інтелектуальної діяльности за мапою районування Харкова і лежить між землями : Шатилівкою, Павлівкою, Університетським та Зоологічним садами та вулицею Карла Лібкнехта. Район характеризується, як незначно забудований в частині к. Університетських земель і відносно віддалений від існуючого центру без прямого сполучення з ним. Територія земель, що охоплено проектом, взято в межах: на південь — до Барачного провулку і яру над Шатилівкою, на полудень — до південної межі Університетського та Профспілкового саду, початку Римарської і продовження Сердюківського провулку; на схід до Клочківської вул. і великої Сумської ; на захід, до вулиці К. Лібкнехта. Схема планування визначає землі навколо площі Дзержинського та Ветеринарної, як центр нового Харкова, «адміністративне – сіті» й район житлобудинків – кварталів з усуспільненням і централізацією комунального впорядкування. Площа Дзержинського збирає з усіх сторін радіяльні вулиці і магістралі, що вкупі з концентричними вулицями на к. Університетських землях характеризують радіяльну систему плянування цих земель. Головні елементи пляну : підкова адміністративно урядово-громадських будівель з зеленим колом насаджень ; 14 – житлокварталів з будинками від 7 до 3 поверхів; смуга садів Зоологічного, Ботанічного та Університетського; схили к. Університетських земель.

Опис

Ключові слова

Kharkiv magazine, Харків, Ukraine, історія України, History of Ukraine, архітектура, Яновицький Григорій Олександрович, архітектор, Кравець Самуїл Миронович, архітектор, Кондрашенко Ф., архітектор, Схема перепланування та планування бувших університетських земель і площі Дзержинського, проекти планування пл. Дзержинського в Харкові, площа Дзержинського в Харкові (проект), проект планування та комунального впорядкування, проект забудови колишніх університетських земель і площі Дзержинського

Бібліографічний опис

Кондрашенко Ф.П. Проект адміністративного центру і схема забудови житлового сектору навколо площі Дзержинського в Харкові // Нова генерація : Журнал лівої формації мистецтв . – Харків, 1929. – № 12 (грудень). – С. 68–74 ; 3 вкл. арк. іл.