Вісник природознавства. – 1927. – № 3–4 (вересень-жовтень)

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1927-09

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Харківське наукове товариство. Держдрукарня «Харків-Друк»

Анотація

За рішенням президії ХНТ від 18 березня 1927 року природнича секція товариства розпочала видання «…щомісячного журналу «Вісник Природознавства», розміром на 4 друкованих аркуші…».

Опис

"Одно з найвидатніших на Україні місць є безперечно «Святі Гори», що входили до колишньої Харківської губ. Ізюмського повіту, а тепер відійшли до Артемівської округи. Ця надзвичайно мальовнича місцевість відома з давніх-давен. Ще року 1624 Святогорський Манастир відограє дуже важливу ролю, як аванпост за межами руської держави, що захищав її від кочовників південно-східних степів. Засновано Святогорський Манастир ще до монгольських часів. Розташований він був дуже зручно на крутих крейдяних горах і була з нього добра фортеця, бо укріпила його сама природа, а до того мав він ще й гармати, і стіну навколо". (Михайло Котів).

Ключові слова

Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Mass communication, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History of science, Research Subject Categories::NATURAL SCIENCES, Kharkiv magazine, Харків, History of Ukraine, Ukraine, Україна, природознавство, Природнича секція Харківського наукового товариства, Харківське наукове товариство, Яната Олександер, професор, Максимович Михайло (З нагоди сторіччя наукової діяльності), Широких Іван, професор, П’ятий міжнародний конгрес генетиків, портрети видатних учасників П’ятого міжнародного конгресу генетиків, Лавренко Євген, Охорона природи на Україні, Десятова-Шостенко Наталія, Дещо про охорону природи на Заході (Німеччина та Америка), Аверин Віктор, Охорона природи в Польщі, Котів Михайло, «Святі гори» на Артемівщині, як забуток природи, Шарлемань Микола, Окільчування птахів, Носів Анатолій, До антропологічного типу українського населення, Дрібні наукові замітки, Михайловський М., професор, Про оптимальні розміри живих організмів, Крип’якевич І., Землетруси на Україні в XVII та XVIII в., Про властивості адреналіну та деяких інших органічних речовин, Козлов П., академік УАН, Турлей Г., Стоклас Юлій, професор, Шершевицький Борис, Марслен Бертло (До 100-річчя з дня народження), Процакевич М., Брем Альфред, Тарнані Іван, професор, Матеріали Української конференції в справі вивчення продукційних сил, що відбулася 11-13 березня 1927 р. в Харкові, при УкрДержПлані, 11 березня 1927 року, Українська конференція в справі вивчення продукційних сил

Бібліографічний опис

Вісник природознавства / Природнича секція Харківського наукового товариства. – Харків : Харківське наукове товариство, 1927. – № 3–4 (вересень-жовтень). – С. 129–256.