Богородицкий Тихвинский монастырь, Курской губернии, основанный фельдмаршалом гр. Б.П. Шереметевым. 1713–1913

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1914

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Москва: Синодальная типография

Анотація

Незабаром після Полтавського бою виник заснований Фельдмаршалом Шереметєвим Тихвінський Борисівський монастир у місцевості, зстари йому близькою, як за належними йому маєтностями, так і службою його на Білгородському воєводстві. «Заповіт», що закріпила створену обитель, підписаний Фельдмаршалом у 1714 році; двохсотліття ж її підстави збігається з 1913 роком. Ми не маємо права замовчати про двовікове існування обителі, тісно пов'язаної з перебуванням у Борисівці героя Полтави Великого Петра. Малоросія здавна близька була Шереметєвим. Недарма ж, коли друг Петра Дорошенка, митрополит Йосип пропонував віддати Київ, отець Фельдмаршала, воєвода Київський, боярин Петро Васильович Великий Шереметєв відповідав: «Митрополит згадує мені в'язання брата мого боярина Василья Борисовича, і мені не страх і не сум, веселощі, що за Христа і за Великого Государя померти. А що він митрополит пише про віддачу Дорошенку Києва, і та мова невипадкова, щоб Київ віддати і з нього виступити. А буде за Київ стояти і вмирати, доки наші душі є в тілі». Видання це присвячую дорогій родині нашої Борисівської обителі Тихвінської, на згадку про 200-річне її існування і на згадку душі її доблесного, «шляхетного» засновника та мого прапрадіда. (Граф Сергій Шереметєв).

Опис

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Шереметєв Борис Петрович, граф, портрет, Шереметєв Сергій, граф, Фельдмаршал граф Б.П. Шереметєв під Полтавою (портрет), Заснування Тихвінського монастиря у вересні 1713, Богородицький Тихвінський монастир, Курська губернія, Клодт Густав Іванович, барон, Листування гр. Н.І. Шереметєва з Архієпископом Курським та Білгородським, Архієпископ Курський та Білгородський Феоктист, Шликови, родина, Слобода Борисівка, Хотмиського повіту в 1729–1731 pp., Хутір у с. Порази, Хотмиського повіту в 1734-1745 рр..

Бібліографічний опис

Богородицкий Тихвинский монастырь, Курской губернии, основанный фельдмаршалом гр. Б.П. Шереметевым. 1713–1913. По сохранившимся документам домашнего и местного архивов. – Москва: Синодальная типография, 1914. – II, 336 с.; 2 вл. л. ил.