Червоний шлях. – 1930. – № 3 (84) (березень)

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1930-03

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Державне видавництво України. Перша друкарня Державного Видавництва України ім. Г.І. Петровського

Анотація

Видає Періодсектор ДВУ. Відповідальний редактор Н. Калюжний.

Опис

Даних про перебування Т. Шевченка на Харківщині замало. Коли взяти статтю проф. М. Сумцова „Шевченко и Харьков" та рядки В. Алешка „На Сумщине, где был Т. Шевченко" (Харьк. Пролет. 1926 11 /III)та його ж „Т. Шевченко на Слобожанщині" („Коммунист" тої ж дати), то це головне, що є для освітлення питання. Нам довелось дістати інші подробиці, зв'язані з перебуванням поета в наших краях. В самім Харкові Шевченко ніколи не був, а лише навідався в Лебединський повіт, в с. Лихвин до свого знайомого дідича М. О. Хрущова, найбільш ліберальної людини серед тодішнього панства, прибічника визволення селян з кріпацтва і учасника визвольного комітету від харківської шляхти. (Ів. Єрофіїв «До питання про перебування Т. Шевченка на Харківщині»).

Ключові слова

Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Mass communication, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Kharkiv magazine, Харків, українська література, література, українська проза, українська поезія, українські письменники, история Украины, Ukraine, History of Ukraine, Сосюра В., Дніпровський І., Анабазис (повість), Голь Івась, Сайко М., Пилипенко С., Ковалевський В., Хоткевич Г., Бутович Т., Мінько М., Калиновський А., Дубинський І., День комполка (нарис), Золотарьов Ю., Рейд через піч (нарис), Майфет Г., «Чорна епопея» І. Ю. Кулика, Рублевська Л., Франко та Золя, Криворучко М., В нетопленій хаті, Гнатюк В., Шевченко в стосунках з поляками, Єрофіїв І., До питання про перебування Т. Шевченка на Харківщині, Федоровська М., Чехов та Україна, Гнатюк В., Україна на столичній сцені, Сліпко-Москальців К., Шевченко Т. як художник, Лозинський М., Білоусов І.О., Лебединський повіт

Бібліографічний опис

Червоний шлях : Громадсько-політичний і літературно-науковий журнал . – Харків : Державне видавництво України, 1930. – № 3 (84) (березень). – 236 с.