Звіт [Театрального музею] 1926–1929

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1930

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Київ : [Київ-Друк, Друга друкарня]

Анотація

Потреба утворення спеціяльного театрального музею на Україні почувалася дуже давно. Про це в театральних українських колах говорилося ще в 1908—15 роках. Одначе нічого реального в цій справі не було зроблено ні до революції, ні в перші роки ії. Перших реальних заходів до утворення театрального музею на Україні вжило «Мистецьке Об'єднання Березіль» у 1923 р. Зима 1922—23 р. була взагалі дуже тяжкою що до матеріяльного стану перших революційних українських театрів («Березіль», «Театр ім. Михайличенка»). Це був час, коли в «Березолі» такі актори як: Гаккебуш, Самійленко, Бучма, Каргальський, Долина, Гірняк служили, а вірніше віддано працювали мало не круглу добу за поганенький обід та пляшку молока. Це був час надзвичайного творчого піднесення і героїзму на театральному фронті. (В. Василько-Миляїв)

Опис

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Theatre, театр, історія театру, український театр, фотографії артистів, «Березіль», театр, Театральний музей при «Березолі», Василько-Миляїв В., Початок театрального музею на Україні, Рулін П., Праця українського театрального музею, український театральний музей, українська культура

Бібліографічний опис

Звіт [Театрального музею] 1926–1929 / Всеукраїнська академія наук, Театральний музей. – Київ : [Київ-Друк, Друга друкарня], 1930. – 23 с.; 4 вкл. арк. іл.