Звіт [Театрального музею], 1926–1929

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1930

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Київ : Київ-Друк, Друга друкарня

Анотація

Потреба утворення спеціяльного театрального музею на Україні почувалася дуже давно. Про це в театральних українських колах говорилося ще в 1908—15 роках. Одначе нічого реального в цій справі не було зроблено ні до революції, ні в перші роки ії. Перших реальних заходів до утворення театрального музею на Україні вжило «Мистецьке Об'єднання Березіль» у 1923 р. Зима 1922—23 р. була взагалі дуже тяжкою що до матеріяльного стану перших революційних українських театрів («Березіль», «Театр ім. Михайличенка»). Це був час, коли в «Березолі» такі актори як: Гаккебуш, Самійленко, Бучма, Каргальський, Долина, Гірняк служили, а вірніше віддано працювали мало не круглу добу за поганенький обід та пляшку молока. Це був час надзвичайного творчого піднесення і героїзму на театральному фронті. (В. Василько-Миляїв)

Опис

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Theatre, театр, історія театру, український театр, фотографії артистів, «Березіль», театр, Театральний музей при «Березолі», Початок театрального музею на Україні, Праця українського театрального музею, український театральний музей, українська культура

Бібліографічний опис

Василько, Василь Степанович. Звіт [Театрального музею] 1926–1929 / В.С. Василько-Миляїв, П.І. Рулін; Всеукраїнська академія наук, Театральний музей. – Київ : Київ-Друк, Друга друкарня, 1930. – 23 с.; 4 вкл. арк. іл.