Молодняк. – 1927. – № 12 (грудень)

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1927-12

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Видавництво «Радянське село». Друкарня ВУЦВК «Червоний Друк»

Анотація

"Обідраний і босий, після тифу й фронтів я попав у Харків, ще темний і голодний Харків — із плакатами на мурах, заклопотаними партробітниками й виснаженими робочими. Ще не диміли труби фабрик і заводів. Але вже одгриміли фронти й більше було впевнености в кроках і надій в очах. Я прийшов до редакції газети „Вісти" на збори секції пролетарських письменників. Там були Блакитний, білявий і надхнений більшовик із синіми й туманними очима й нервовими рухами, Володимир Коряк у довгій військовій шинелі, метушливий і балакучий (коли він говорив, він казково зростав на моїх очах, розсовувались стіни, і голова його тонула в зорях харківської ночи...), спокійні й мовчазні Арський і Майський — повні й поважні, Рижов, Хвильовий і Кулик. Я одразу попав у рідне і просте оточення. Вони слухали, хвалили мої вірші і прийняли мене до своєї секції. В Кулика була лагідна хода, золота борідка й теплі слова для мене. Хвильовий все хвилювався і не міг усидіти на місці — зеленоокий і чорнобровий, він більше слухав. Майський чомусь нагадував мені хлопчика, що поважно розглядав на сонці стеблину. Цей хлопчик був в його очах на тлі синіх вітряків і мрійних могил України. В нього було добре русяве обличчя і міцні й ніжні руки робітника. Від Арського віяло крицею і туманом Ленинграду, а Рижов, уже старий, у хутряній шубі і в запалі юнака, говорив про якусь демоничну поезію, чим мене особливо здивував. Демони й боги були вже в Чорнім морі". (В. Сосюра «Василь Еллан-Блакитний (спогади)»).

Опис

"За вікном глухо шуміла Сумська вулиця, пропливали каганці візників, і гримів брук од грузовиків і кроків червоноармів. А тут точилися палкі дебати про шляхи пролетлітератури, й за зеленим столом редактора сидів Еллан і в перервах писав передову статтю до „Вістей". Круг стола химерно метушилась тінь Коряка, і то падав, то підіймався його переконуючий голос. Ця світла кімната, міяка канапа з трюмом, бронзовий бюст римського патриція і мутні плями наших обличь. Ми були манесенькою крапочкою, що світила ще кволо на тлі тих голодних і чудесних днів. Потім я ходив до Кулика й Еллана. Кулик читав мені вірші Еллана й Чумака. Особливо він любив читати вірш Еллана „Повстання": ... жалібні Шопена звуки розіллє ридаючи рояль... про яке Еллан соромливо й винувато казав, що Кулик зве це місце інтелігентщиною. В Еллана часто збирались товариші. Нас завжди тягнуло до нього. А він там читав поезії, свої й чужі, розповідав про нові наукові досягнення і давав нам читати книжки, яких ми не повертали йому". (В. Сосюра «Василь Еллан-Блакитний (спогади)»).

Ключові слова

Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Mass communication, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Art, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Theatre, Гаско Мечислав, Карпати(поезії), Еллан (Блакитний) Василь, З ранніх поезій В. Еллана-Блакитного, Вовчик Л., Фомин Євген, Корнійчук Олександр, Через кордон, Гордієнко Д., Дукин М., Чотири бемолі (оповідання), Голота Петро, Кундзіч Олексій, Де-факто (роман), Соболів, архітектор, Проект палацу праці (перспектива), Люкса Андре, архітектор, Будинок у Сера (фото з натури), Касіян В., художник, Налепінська-Бойчук С., художник, Бульдин К., художник, Фраєрман, художник, Чепурний Дмитро, Блакитному–Еллану, Коваленко Б., Перший призив, Еллан Василь, Еллан-Блакитний В. в дитячих роках (фото), Сосюра В., Василь Еллан-Блакитний (спогади), Гора Йозеф, чеська література, Павлюк Ант., Вижніцер Г., Віденська виставка англійського живопису, Холостенко Є., живопис, архітектура, Виставка сучасної архітектури (Москва, ВХУТЕМАС), Реборн Генрі, художник, Ромней Джордж, художник, Констебл, художник, Томсен, художник, Барднер Ганіель, художник, Гірертс, художник, Гензборо Томас, художник, Істраті Панаіт, Стругацький І., Божко С., Теми опозиції в художній літературі (За журналом «Вапліте» № 4), Клоччя А., бібліографія членів літературної організації «Молодняк», Kharkiv magazine, Харків, українська література, література, українська проза, українська поезія, українські письменники, фотографії письменників, Всеукраїнська спілка пролетарських письменників

Бібліографічний опис

Молодняк : літературно-мистецький та громадсько-політичний ілюстрований журнал. – Харків : ЦК ЛКСМУ, Видавництво «Радянське село», 1927. – № 12 (грудень). – 120 с. ; 5 вкл. арк. іл.