Вісник природознавства. – 1928. – № 5–6 (травень–червень)

Ескіз

Дата

1928-05

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Харківське наукове товариство

Анотація

За рішенням президії ХНТ від 18 березня 1927 року природнича секція товариства розпочала видання «…щомісячного журналу «Вісник Природознавства», розміром на 4 друкованих аркуші…». Єдиний на Україні загально-природничий науково-популярний журнал. Орган Природничої секції Харківського наукового товариства. Редакційна колегія: заслуж. проф. Микола Білоусів, проф. Степан Рудницький і проф. Олександер Яната.

Опис

Журнал широко освітлює та виявляє: головніші досягнення природознавства та окремих його галузей на Україні в СРСР та за кордоном; наслідки вивчення природи та природних продукційних сил України та інших країн; важливіші сучасні проблеми і питання природознавства та вивчення природних продукційних сил; питання охорони природи та природних багатств; питання організації й методики природничого дослідження та навчання природознавства. А також подає: наукову хроніку, реферати, рецензії та бібліографію основної літератури, з усіх галузей природознавства, вивчення природних продукційних сил та охорони природи; інформації про діяльність природничих установ та організацій, про природничі конференції, з'їзди, експедиції тощо; ілюстрації з природи України.

Ключові слова

Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Mass communication, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History of science, Research Subject Categories::NATURAL SCIENCES, Желеховський Андрій, професор, Друга Всесоюзна конференція в справі вивчення продукційних сил, Соболев Дмитро, професор, Надра та копальні багатства України, Карта геологічних та геоекономічних районів України, Кобзей Стефанія, Чорногірський хребет (фізіогеографічний нарис), Чорногірське пасмо, Сенковський М., фотографія у Косові (Галичина), Котов Михайло, Адвентивна рослинність на Україні, Лисицький Євген, професор, До біології штучного запліднення у тварин, Бризгалін Георгій, Про охорону природи, зокрема птахів у Німеччині та відповідне законодавство, Знахідка кримсько-кавказької рослини Veronica Umbrosa М. В. в межах Донецького кряжу, Зоз І., Вплив суворої зими 1927–28 р. на акліматизовані деревні породи в Полтаві, Іллічевський С., Останні лучні тетерюки, Шарлемань Микола, Уваги до розповсюдження в західній частині України смовзика рудогрудого, Храневич В., професор, Шпанбок В., Про утворення заповідника на території Дніпрельстану, що її буде затоплено, Дніпрельстан, Синявський А., професор, Організація піскових заповідників у районі Дніпрового Низу, Вшанування пам’яті І.І. Мечнікова, Типологічне дослідження лісів України, Всеукраїнська асоціація фізиків, Барсов К., Другий з’їзд слов’янських ботаніків у Празі, Бутлеров О.М. (з нагоди сотих роковин народження), Шершевицький Борис, Веленовський Йосип, професор, портрет (з нагоди 70-літніх роковин), Процакевич М., Дольницький М., Лавренко Є., Kharkiv magazine, Харків, Ukraine, History of Ukraine, Україна, природознавство, Природнича секція Харківського наукового товариства, Харківське наукове товариство, природничі науково-дослідчі установи, популяризація природничого знання

Бібліографічний опис

Вісник природознавства / Природнича секція Харківського наукового товариства. – Харків : Харківське наукове товариство, 1928. – № 5–6 (травень–червень). – С. 225–326; 1 вкл. арк. іл.