Політичний театр

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1932

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків ; Київ : ДВОУ, Література і мистецтво. Київ, 6-та друкарня УПП ДВОУ

Анотація

«Театральна діяльність німецького режисера Ервіна Піскатора має дуже великий інтерес, як для фахового театрального робітника, так і для всякого читача, що цікавиться зростанням пролетарських тенденцій в європейському мистецькому житті… Драматургічна робота Піскатора становить один із найважливіших моментів у визначенні його режисерського обличчя. Недаремно ж і сам він зізнається, що, може, всі його режисерські засоби повстали з браку потрібної йому драматургічної продукції. Він ніколи не мав до своєї роботи п'єси, що його задовольнила б з ідейного й з формального боків... Текст книги Піскатора подано з значними скороченнями, викликаними не тільки потребою зменшити обсяг книги і зробити її тім приступнішою, але й наявністю в ній чималої кількости фактичного переважно часописного матеріалу, що зберігаючи свою вартість для німецького читача, тільки розвиває де в чому й повторює залишений і в новому перекладі матеріял». (П. Рулін)

Опис

«Я сподіваюсь, що в цілому з поданого матеріалу можна почерпнути дещо важливе для театрального мистецтва наших часів. Саме театр — це найзмінливіше з усіх мистецтв, що нічого по собі, окрім кількох недостатніх фотографій і неясних спогадів, не лишає — потребуй більш, ніж усі інші, щоб його життя було зафіксоване у слові, звичайно, якщо тільки воно претендує на історичну вагу і дальший розвиток… Праця коло цієї книги є колективна. За основу її стали замітки «Драматургічного бюра театра Піскатора», що ним керували Газбарра і Лео Лянія. Власне кажучи, думки виникали під час спільної праці, так що треба було тільки зформулювати їх. Теорія могла виникнути тільки з практичної роботи. Тому висловлюю свою подяку всім згаданим і не згаданим у цій книзі особам, що брали участь у її складанні. Не зважаючи на жертви і розчарування, наша праця, що її елементами є сьогодні пригноблення, злидні, людське горе, додавала нам раз-у-раз відваги і задовольняла нас, — бо в основі своїй вона має оптимістичне сприймання життя і віру у розвиток». (Ервін Піскатор)

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Theatre, Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES, театр, історія театру, український театр, фотографії артистів, політичний театр, театр Піскатора, драматургія, німецький театр, німецький режисер, Рулін П., Піскатор Ервін

Бібліографічний опис

Піскатор Ервін. Політичний театр / Е. Піскатор; пер. [з нім.] Мих. Зерова; ред. і вступ. ст. П. Руліна. – Харків; Київ: ДВОУ, Література і мистецтво, 1932. – 191 с. – (З палітуркою).